top of page

Usun, et juba meie põlvkond näeb täielikult digitaliseeritud ja automatiseeritud tarneahelaga maailma. Minu kirg on olla üks nendest, kes aitab sellel teoks saada. 

Eduard Laur

Protsesside digitaliseerimine I ERP-tarkvara juurutamine
_DSC0505.jpg

Leani filosoofia ütleb, et kui sa oled oma ettevõttes protsessid optimeerinud, siis järgmise arenguhüppena aita protsesse tõhustada oma tarnijatel.

 

Sama põhimõte sobib hästi ka digitaliseerimise kohta. 

Kui soovid konkurentsis püsida, siis tuleb digitaliseerida kogu tarneahel: alates tarnijatest kuni klientideni.

Vaid üksikutele ettevõttesisestele etappidele keskendumine tulemust ei anna.

Konkurentsis võidavad praegu ettevõtted, kelle tarnijate digitaliseerituse ja automatiseerituse tase on vähemalt sama hea kui ettevõttel endal. 

Vaata oma ettevõtte igapäevased tegevused üle ja hinda, kas need loovad kliendile väärtust.

Kui ei, siis jäta need tegemata. Kui jah, siis digitaliseeri või automatiseeri need.

Eduard Laur

Kuidas me töötame
ERP Kuidas me töötame

Ükskõik kui halb või hea on ettevõtte digitaliseeritus praegu, siis kunagi pole hilja alustada või astuda üks samm veel. Siin võid lähtuda Hiina vanasõnast, mis ütleb: „Parim aeg puu istutamiseks oli 20 aastat tagasi. Paremuselt järgmine aeg on täna.“  

Kui oled otsustanud ettevõttes digitaliseerida protsessid ERP- (enterprise resource planning) või MRP- (manufacturing resource planning) tarkvaraga, siis saan olla sinu ettevõtte poolne juurutuse projektijuht ja ERP-süsteemi peakasutaja. 

  • Ideaalis tulen mängu juba ettevõtte vajaduste analüüsi etapis ning nõustan ka lähteülesande koostamisel, et leiaksid sobiliku lahenduse. 

  • Enne projektiga alustamist lepime kokku projekti ulatuse, tulemusmõõdikud ning kasutatavad projektijuhtimise ja infovahetuse tööriistad.  

  • Hoolitsen selle eest, et digilahendusse üle kantavad protsessid oleksid enne tõhusaks timmitud ja kõik ettevõtte töötajad saaksid ühtemoodi aru kasust, mida digitaliseerimine annab. 

  • Koordineerin ka protsesside seadistamist tarkvaras, lahenduse katsetamist, andmete ülekandmist, kasutajakoolitusi ja juhendite koostamist. 
     

Praktika on näidanud, et parima tulemuse annab juurutusprojekt, kus panustan projektijuhina üks kuni kolm tööpäeva nädalas. Sel juhul olen neil päevadel vaid sinu ettevõtte päralt ja toetan meeskonda projekti jaoks vajalike ettevalmistustööde tegemisel. 
 

Olen seni peamiselt pühendunud tootmisettevõtete tarneahela digitaliseerimisele ja selleks vajaliku tarkvara juurutamisele. Aga kindlasti olen valmis protsesse digitaliseerima ka muudes valdkondades.

ERP-tarkvara juurutusega kaasneb mitu mõõdetavat tulemust: näiteks tarnekindlus kasvab,

tarneaeg lüheneb ning laovarude maht kahaneb.

Eduard Laur

ERP Kasu ettevõttele
Kasu ettevõttele
_DSC0484.jpg

Projektijuhina, kes tunneb hästi nii tootmisprotsesse kui ka ERP-tarkvara, säästan ettevõtte töötajate aega ning aitan tulemuseni jõuda kiiremini.

 

Iga töötund, mille ma kliendi ettevõttesse ERP-projekti juhina panustan, hoiab kokku ligikaudu neli-viis tundi projektiga seotud töötajate tööaega.


Kuna kasutan seejuures ka Leani metoodikat, timmime digitaliseerimise käigus ettevõtte protsessid optimaalseks ning kasutajasõbralikuks.

Klientide tagasiside

„Meeldiv on töötada koos inimesega, kes saab päriselt aru, mis tootmises toimub,

mitte ei räägi üksnes raamatutarkusest.“

Partnerid
Partnerid
MRPEasyNew2_300x300_edited.jpg
bottom of page